Świąteczne SOS. Pierniczki.

 IMG_3258Rano budzi mnie „Driving home for Christmas”… jedna z moich najukochańszych piosenek z dzwoneczkami. Znak, że to już prawie a i my w drodze do Domu…


Słońce łaskawe i szczodre. Ptaki rozanielone. Jak dobrze. Trójka przez cały dzień na odsłuchu. Jeszcze tylko góra walizek do spakowania i byle nie zapomnieć o tym, co najważniejsze. 


Nie będę narzekać, że śniegu brak i w ogóle jakoś tak szaro… Nie ma pogody, która zadowoliłaby wszystkich. Taka jak ta dzisiejsza smuci tych marzących o śniegu, śniegi – służbom drogowym spędzają sen z powiek,  a ciepłe Święta ucieszą prawdopodobnie tylko bezdomnych – ludzi i zwierzęta. Ale przecież to dobrze. I niech tak będzie. 

Dzisiejszy wpis to takie przedświąteczne koło ratunkowe, dla tych, którzy mają jeszcze sporo do zrobienia a inspiracji brak. Jutro zaś przypominajka ciast, dań wigilijnych i w ogóle wytrawnych. Mam nadzieję, że się Wam przydadzą.

Dobrych przygotowań, Kochani.

Powyżej i poniżej – pierniczki Janki, mój ulubiony przepis na pierniczki. Łatwy, szybki i nadzwyczaj smaczny. Polecam gorąco.


IMG_3263

Kruidnoten – przebój zeszłorocznego sezonu świątecznego. Wypróbowany przez Was wielokrotnie. Polecam.

IMG_5888_male

Cieszące się wielkim powodzeniem – proste i szybkie pierniczki owsiane. Wam także bardzo przypadły do gustu…

IMG_6340

Bardzo ciekawe w smaku – piernikowe serca.

IMG_3890

I na koniec – tegoroczny przebój – daktylowe pierniczki bez glutenu.

IMG_3064
8 comments Add yours
  1. Wpis dla mnie, coś na ostatnią chwilę. To zdecydowanie dla mnie. Co roku obiecuję sobie, że zacznę jak należy, przygotuję się wcześniej itp. itd. A wychodzi jak zwykle czyli na ostatnią chwilę. Dzięki choć z braku czasu, takich pięknych dekoracji nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *